Özelleştirilebilir raporlar ve segmentasyon olanakları
Yandex.Metrica’da hemen her rapora istediğiniz boyut ve metrikleri ekleyebilir, raporu tanımlı hedeflere göre filtreleyebilir, örneklem modellerini değiştirebilir veya segmentler oluşturarak kendi ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Özelleştirdiğiniz raporları daha sonra hızlı erişim için kaydedebilirsiniz.
Yaptığınız ayarların tam kontrolü
Farklı sitelerin amaçları farklı olduğu için tüm siteler için aynı raporları kullanmak doğru olmaz. Yandex.Metrica’da örneğin trafik kaynakları veya coğrafi konumlar gibi standart parametrelere göre önceden hazırlanmış rapor taslaklarını ihtiyaçlarınıza göre, sorularınıza en iyi şekilde yanıtlar sağlamak için kolayca düzenleyebilirsiniz.
Etkin çalışan segmentasyon aracı
Sitenizin ziyaretçi kitlesini en etkin şekilde araştırmak için ziyaretçileri özel filtreler kullanarak belirli kriterlere göre gruplara veya segmentlere bölmeniz gerekebilir. Mevcut filtreleri uygulayarak kendinize göre yeni segmentler oluşturun. Bu segmentleri ve uygun zaman filtrelerini uygulayarak aradığınız sonuçlara ulaşın.
İstatistiksel doğruluk
Bazı rakamlar diğerlerine göre daha güvenilirdir. Ortalamalar ve bağıl değerler söz konusu olduğunda sadece “istatistiksel olarak doğru” örneklem kullanılarak oluşturulan verinin görüntülenmesini seçebilirsiniz. Böylece daha isabetli kararlar verebilirsiniz.
Önceki ziyaretlerin verilerini hesaba katan filtreler
İstediğiniz kadar dar ve hedeflenmiş bir hedef kitle segmenti oluşturmak için ziyaretçinin ister belirli bir ziyaretiyle veya isterseniz tüm önceki ziyaretleriyle ilgili kriterler kullanabilirsiniz. Böylelikle sitenize ilk kez belirli bir reklam kampanyası sonucu gelen ziyaretçilerin ziyaretlerinden (bu tüm önceki ziyaretlerle ilgili bir kriterdir) sadece dönüşümlü ziyaretleri (bu ise belirli bir ziyaretle ilgili bir kriterdir) seçebilirsiniz.
Birden fazla siteyle ilgili genel istatistik raporunun hazırlanması
Farklı şehirlerde bulunan şubelerden oluşan bir şirketin durumunda olduğu gibi, istatistiklerini analiz etmek istediğiniz birden fazla ayrı web siteniz varsa bu sitelerle ilgili istatistikleri ortak bir raporda birleştirmeniz gerekebilir. Bu durumda sadece istatistiklerini toplamak istediğiniz siteleri sayaç listenizden işaretleyin. İşaretlenen tüm sitelerdeki veriler, sayaç kodlarında değişikliğe gerek kalmadan özel bir raporda otomatik olarak toplanacaktır.
Örneklem yönetimi
Sitenizde gerçekleşen tüm ziyaretler ve eylemler Yandex.Metrica tarafından otomatik olarak kaydedilir. Aradığınız bilgileri size mümkün olduğunca çabuk sağlamak üzere raporu otomatik oluşturan sistem bu rapora dahil edilecek ziyaretlerin yüzdesini otomatik hesaplar. Örneklem büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilir veya maksimum doğruluk için veri hacmi ne olursa olsun raporu tüm ziyaretler bazında hazırlamak gerektiğinde bu payı %100 olarak da ayarlayabilirsiniz.
Servisi birkaç dakikada kullanmaya başlayın
Yandex.Metrica’yı kullanmaya başlamak için kullanıcı hesabınızı oluşturun,
sayaç kodunu alın ve aldığınız sayaç kodunu sitenizin tüm sayfalarına ekleyin.